BLOG

Barbara Feest! Tentoonstelling An Vanderlinden in NAC Houthalen

Het is gelukt, steenkool vinden uit Houthalen!
Met die steenkool maakte ik verf, en hield ik een race tegen de tijd om er een groot Sint-Barbara schilderij mee te maken. Dat laatste veroorzaakte week-, dag-, avond- weekendwerk en slapelozen nachten. Maar eind goed, al goed, uiteindelijk. Oef!

Op 4 december, de naamdag van Sint-Barbara, opende mijn tentoonstelling exclusief voor de ere-burgers van weleer. Prachtig hoe Houthalen-Helchteren zijn oud-mijnwerkers nog steeds eert.

Vanaf 5 december is iedereen welkom op de eerste verdieping van het NAC. Naast mijn nieuw groot schilderij gemaakt met Houthalense steenkoolverf, toon ik er mijn ouder werk rond Sint-Barbara (zowel keramiek als schilderijen) en resultaten van verftesten.
Heb je er graag wat uitleg bij, of wil je gewoon goedendag komen zeggen: Vrijdag 16 december ben ik aanwezig van 14 tot 19u. Welkom!

Deze tentoonstelling kwam tot stand met de steun van ECRU erfgoed en de gemeente Houthalen-Helchteren.

Barbara Feest!
Tentoonstelling An Vanderlinden
04/12/’22 tot 29/01/’23

1e verdieping NAC, Pastorijstraat 30, 3530 Houthalen
MA, WOE, DO, VR: van 9 tot 12 uur en van 14 tot 19 uur,
DI: van 9 tot 12 uur,
ZA en ZO: van 10 tot 12

Naast mijn tentoonstelling is er in het NAC ook nog een expo met Sint-Barbara beeldjes. In de mooie collectie van Mathieu Franssen vind je het klassieke Sint-Barbara beeldje met mijnlamp terug dat de inspiratie was voor mijn afbeelding van haar.

An Vanderlinden background image